Sdružení českých zkušeben a laboratoří


Ing. Ivan Fürbacher CSc.

Datum: (30.01.2018)

Sdělujeme smutnou zprávu, že nás opustil pan Ing. Ivan Fürbacher CSc.

Ing. Ivan Fürbacher, CSc. se narodil 16. 7. 1943. Po absolvování strojní fakulty ČVUT nastoupil do Státního výzkumného ústavu materiálu (SVÚM Praha). V něm a v nástupnické organizaci SVÚM, a. s. pracoval celý svůj profesní život. Stal se významným odborníkem na výzkum a zkoušení kovových materiálů, především ocelí. Byl dlouholetým vedoucím akreditované zkušebny 1151, která je zároveň členem SČZL. Byl členem a místopředsedou Rady SČZL a členem předsednictva Eurolab CZ.
Vedle pracovní činnosti se po celý život intenzivně věnoval sportu. Byl reprezentantem Československa ve stolním tenisu, po skončení aktivní činnosti funkcionářem a uznávaným mezinárodním rozhodčím.
Vedle práce a sportu se vždy naplno věnoval své rodině, v posledních letech především vnučkám, které byly jeho velikou radostí.
Všechno dělal s největším úsilím, bez ohledu na svůj volný čas. Jeho stálé úsilí a elán narušila až zákeřná nemoc. V prvním střetnutí s ní před dvěma lety ještě zvítězil, ale na podruhé se mu to již bohužel nepodařilo a 27. 1. 2018 nás navždy opustil.
Budeme na něho vzpomínat jako na významného odborníka a přímého a čestného kolegu, se kterým bylo vždy radostí spolupracovat.

Vyhledat na webu
Stiskni pro hledání

Sdružení českých zkušeben a laboratoří, z.s.

třída Tomáše Bati 299, Louky, 763 02 Zlín
IČ: 60783214
Tel.: +420 732 985 911
E-mail: sczl(at)volny.cz

 
MPZ/ZZ

Zasílejte prosím přihlášky na MPZ/ZZ Zkoušky tahem za pokojové teploty, zkušební vzorky v neželezné slitiny, zahájení v únoru 2023.

MPZ/ZZ 8/2023

Zahájení příprav - Zkoušky tahem bez výrazné meze kluzu

Nové znění stanov SČZL

Rejstříkový soud zapsal nové znění stanov účinných od 18.5.2022.

Výroční konference SČZL 2022

Volební výroční konference SČZL se koná 18.05.2022 v hotelu Tři Věžičky, Střítež u Jihlavy. Zahájení akce v 10.00.

Archiv novinek

 

Webdesign studio TAOX je také autorem webůwebdesign marketing

Využíváme soubory cookies, díky kterým Vám můžeme poskytovat lepší služby. Využíváním našich služeb s jejich využitím souhlasíte. Více o cookies Rozumím